Jak powstała kolekcja MILEO BABY ORGANIC dla WCZEŚNIAKA

0
2.jpg

Dziesiątki metrów testowanych dzianin, kilkadziesiąt uszytych prototypów i godziny rozmów z położnymi i rodzicami Wcześniaków, tak w dużym skrócie można by podsumować kulisy powstawania kolekcji ubranek MILEO BABY ORGANIC dla WCZEŚNIAKA.

Wszystko zaczęło się od Was rodziców Wcześniaków, którzy co jakiś czas pytali czy jest szansa na powstanie wysokiej jakości ubranek dla wcześniaków, bo macie, bądź mieliście bardzo duży problem z zakupem ubranek dla Waszych Maluchów. Słyszałam uwagi, że ubranek nie ma, a jeśli już są, to albo kiepskiej jakości, albo bardzo drogie, albo zupełnie niedopasowane do specyficznej budowy tak malutkiego dziecka. Po pierwszej takiej wiadomości byłam nastawiona do tego projektu sceptycznie, uważając, że skoro ubranek niemowlęcych i dziecięcych na rynku jest tysiące, to przecież z pewnością są firmy, które w swojej ofercie mają również ubranka dla Wcześniaków. Po kolejnych kilku wiadomościach od rodziców i dziesiątkach godzin spędzonych na poszukiwaniu ubranek dla Wcześniaków w internecie, byłam zmuszona zweryfikować swoje pierwotne przekonanie. Wtedy po raz pierwszy pomyślałam, że ubranka dla tych najmniejszych Maluszków będą kolejnym projektem, który po kolekcji Basic dla Niemowląt zrealizujemy w ramach marki MILEO BABY.

Pomysł był, wizją było stworzenie najwyższej jakości ubranek najlepiej dopasowanych do potrzeb dzieci urodzonych przedwcześnie. Ogólne pojęcie na ten temat miałam, bo będąc w dwóch ciążach sporo czytałam o powikłaniach, przedwczesnych porodach i postępowaniem w takich przypadkach. Jednak brakowało mi wiedzy z zakresu praktycznego postępowania z wcześniakiem w szpitalu i po powrocie do domu. Tu z pomocą najpierw przyszli mi Rodzice Wcześniaków, Ci sami którzy pytali mnie o stworzenie ubranek. Wiele godzin rozmów, kilkadziesiąt zapisanych stron w zeszycie i wreszcie pojawiła się ogólna koncepcja kolekcji. Jednak jako, że chciałam aby ubranka były nie tylko wysokiej jakości, ale i praktyczne, i nadawały się do użytku również podczas pobytu dziecka w szpitalu postanowiłam zwrócić się o pomoc do Położnych, które z takimi Maluszkami opiekują się na co dzień. Z tego miejsca chciałabym serdecznie podziękować Położnym neonatologicznym z Poznańskich Szpitali, bo przekazały mi ogrom wiedzy oraz praktycznych porad jak takie ubranka powinny wyglądać, aby również im ułatwiały opiekę nad Maluszkami podczas pobytu w szpitalu.

Panie położne przekazały mi również szereg informacji, o których do głowy mi nie przyszło, że mogą mieć znaczenie w procesie pielęgnacji i opieki nad Wcześniakiem oraz kondycji psychicznej rodziców w trakcie leczenia małych pacjentów, która w procesie zdrowienia Maluchów ma ogromne znaczenie. Dla przykładu często dzieci na oddziałach neontologicznych celowo nie są ubierane w za duże ubranka, aby nie potęgować w rodzicach poczucia, że dziecko jest maleńkie przez co słabe i bezbronne. Dlatego bardzo ważne jest aby ubranka, dopasować do małego ciałka. Pomyślelibyście o tym??

Pracę nad ubrankami dla Wcześniaków zaczęliśmy od znalezienia odpowiedniej dzianiny. Zależało mi, aby była to dzianina najwyższej jakości, certyfikowana i w miarę możliwości organiczna. Przetestowaliśmy różnych producentów i różne dzianiny, aż wreszcie trafiliśmy na tę w moim mniemaniu najbardziej odpowiednią. Dzianinę miękką i delikatną w dotyku, w 100% z bawełny organicznej, ekologicznie czystej, bez barwników i podbielaczy. Dzianina, którą wybraliśmy jest delikatnie drapana od wewnątrz przez co cudownie otula i chroni delikatną skórę Maluszka. I dodatkowo jak wszystkie używane przez nas dzianiny posiada nie jeden, ale aż trzy certyfikaty: Oeko-Tex Standard 100 , Bezpieczny dla Dziecka i Bezpieczny dla Niemowląt.


Kolejnym krokiem przy tworzeniu kolekcji, było uzyskanie optymalnych dla opieki nad Maluszkami konstrukcji ubranek. I tu również setki cennych uwag, testów, kilkadziesiąt prototypów pokazanych zarówno rodzicom jak i położnym i milion poprawek doprowadziło do stworzenia 6 elementów, które powinny najlepiej sprawdzić się przy opiece nad Małymi Wojownikami w szpitalu, ale również po powrocie do domu. I tak na podstawie wiedzy i doświadczeń sztabu kilkunastu osób powstała kolekcja MILEO BABY ORGANIC dla WCZEŚNIAKA.

W skład kolekcji wchodzi 6 elementów:

  1. Pajac bez stópek
  2. Body z długim rękawem
  3. Body z krótkim rękawem
  4. Kaftanik
  5. Czapeczka
  6. Skarpetki

Poniżej po krótce opiszę Wam dlaczego akurat na takie elementy się zdecydowaliśmy:

Pajac bez stópek, choć może wydawać się kontrowersyjny, to w praktyce najlepsze rozwiązanie dla Maluszka przebywającego w szpitalu, jeśli chcemy by był całkowicie ubrany i się nie wychładzał. No tak, ale wiele z Was pewnie zadaje sobie pytanie dlaczego bez stópek, przecież Maluszek się wychłodzi. I tak, i nie… Otóż celowo zdecydowaliśmy się na taką konstrukcję. Po konsultacjach z położnymi dowiedziałam się, że Maluszki bardzo często mają zakładane na stópki aparat do monitorowania saturacji krwi oraz pulsu czyli tzw. pulsoksymetr. Jeśli więc Maluch ubrany jest w pajaca ze stópkami, ai wymagane jest podłączenie pulsoksymetru stópka musi być wyciągnięta z nogawki, bo najzwyczajniej się w niej nie mieści. Dlatego pajac bez stópek rozpinany na całej szerokości jest rozwiązaniem idealnym. A receptą na zapobieganie wychłodzenia stópek są skarpetki, które również są dostępne w kolekcji.

Body z krótkim i długim rękawem, podstawowy element wyprawki również dla Wcześniaka. Te z krótkim rękawem lepiej się sprawdzą w szpitalu gdy maluch ma podpiętą aparaturę monitorującą, te z długim rękawem idealne na późniejszy etap w szpitalu i pobyt w domu. Tu wielkich rewolucji nie poczyniliśmy, w obu wariantach to body kopertowe dla łatwiejszego ubierania i rozbierania Maluszka. Mocno pracowaliśmy jedak nad tym, aby szerokość bodziaka była odpowiednia dla specyficznej budowy ciałka Wcześniaka.

Kaftanik, to wg położnych najważniejszy i najpopularniejszy element garderoby Wcześniaka przebywającego w szpitalu. Zapięcie kopertowe zapewnia łatwy, szybki dostęp do Maluszka w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji ze strony personelu medycznego, ale także maksymalnie ułatwia podstawową pielęgnację (zmianę pieluszki).

Czapeczka, to zarówno wg rodziców jak i położnych element najważniejszy podczas kangurowania Maluszka, aby nie dopuścić do szybkiego wychłodzenia organizmu. A podobno wg rodziców Maluchów, którzy pomagali w tworzeniu kolekcji, dobrze dobrana czapeczka to element bardzo trudy do kupienia.

Na koniec skarpetki, które w rozmiarze dla wcześniaka, są praktycznie niedostępne w sklepach. Mi samej znalezienie producenta, który podjąłby się produkcji tak małych skarpetek zajęło mnóstwo czasu i wysiłku. Ale i w tej materii się udało. Mamy ciepłe bawełniane skarpetki dopasowane do maleńkiej stópki Wcześniaka.

Wszystkie ubranka z kolekcji dostępne są w dwóch rozmiarach:

38 – dla dzieci o wadze 900-1700 g

44 – dla dzieci o wadze 1700-2500 g

Wszystkie elementy są dostępne w 10-cio elementowych kompletnym zestawie wyprawkowym, mniejszych zestawach i trzypakach oraz pojedynczo.

Kończąc, choć to może niewłaściwe marketingowo podejście, chciałabym Wam życzyć aby Wasze dzieci urodziły się zdrowe i o czasie, byście nigdy nie musieli korzystać z kolekcji ORGANIC dla WCZEŚNIAKA.

Lecz jeśli zdarzy się, że Wasze Maleństwo przyjdzie na świat wcześniej, niż to było planowane mam poczucie, że otrzymacie produkt najwyższej jakości maksymalnie i optymalnie dostosowany do potrzeb Maluszka zarówno podczas pobytu w szpitalu jak i po powrocie do domu.

Link do kolekcji. 

Pozdrawiam

Karolina

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl