Jak prać ubranka MILEO BABY

0
4.jpg

Dzianiny bawełniane mają zwykle bardzo różne instrukcje prania i konserwacji. Jak więc nie zginąć w gąszczu symboli i właściwie pielęgnować ubranka MILEO BABY, aby służyły Waszym Maluszkom jak najdłużej i pozostały w świetnej kondycji.

Zacznę od tego, że wszystkie ubranka MILEO BABY czy to z kolekcji BASIC czy ORGANIC są wykonane z najwyższej jakości dzianin 100% bawełnianych bez jakichkolwiek sztucznych dodatków do tkanin. Dodatkowo wszystkie dzianiny mają nie jeden a aż trzy certyfikaty jakości: Oeko-Tex100 Standard, Bezpieczny dla Dziecka i Bezpieczny dla Niemowląt. Osobiście uważam, certyfikat Oeko-Tex 100 jest dużo mniej restrykcyjny, co potwierdza fakt, że posiadają go również dzianiny produkowane masowo w Chinach, Wietnamie, Indonezji, itp. Myślę, że w Polsce najbardziej istotne są te dwa ostatnie certyfikaty przyznawane przez Polski Instytut Włókiennictwa, bo normy jakie musi osiągnąć dzianina, by zyskać te certyfikaty są naprawdę surowe, a dodatkowo Instytut poddaje kontrolom wyrywkowym producentów, które taki certyfikat otrzymali. Dlatego, by je utrzymać, producenci dzianin muszą wysoką jakość produkcji powtarzać przy każdej wyprodukowanej partii. Dla mnie jako producenta odzieży niemowlęcej te certyfikaty to gwarancja, że każda partia zamawianej przeze mnie dzianiny będzie miała tę samą wysoką jakość i takie same poziomy wybarwienia.

Ale wracając do tematu prania. Na metkach ubranek Mileo Baby znajdziecie  instrukcję prania dla wyrobów ze 100% bawełny przy użytkowaniu w warunkach domowych, czyli:

1. Prać w 40 stopniach.
2. Nie chlorować.
3. Nie suszyć w suszarkach bębnowych.
4. Nie czyścić chemicznie.
4. Prasować w temp. max 200 stopni.

Oznacza to, że przy normalnym użytkowaniu stosując się do tych zasad, można spokojnie usunąć plamy i zabrudzenia z dzianiny i zachować jej nienaganny wygląd, by służyła jak najdłużej. Jednak nie oznacza to, że kiedy sytuacja tego wymaga, nie można ubranek wyprać w wysokich temperaturach - otóż MOŻNA. Deklaracja producenta dzianiny, z której szyte są nasze ubranka, co do sposobu prania wygląda następująco:

i jednoznacznie mówi, że ubranka możecie wyprać w temperaturze 95 stopni.

Więc ubranka MILEO BABY możecie spokojnie zabrać do szpitala, a potem wyprać w wysokiej temperaturze, by pozbyć się zarazków. 

I zapewniam Was, że nic się z nimi nie stanie.

Dodatkowo często pytacie czy konieczne jest pranie ubranek przed użyciem?

W procesie produkcji i barwienia dzianin nie używamy żadnych agresywnych środków chemicznych, jednakże w procesie produkcji ubranek przechodzą one przez co najmniej kilka rąk. Jeśli nie chcecie ich prać, zalecamy aby je przed pierwszym użyciem przynajmniej wypłukać w ciepłej wodzie. Nie martwcie się nadal będą tak samo miłe i miękkie.


Edit. 

Aktualnie zmieniamy oznaczenia na metkach i już na większości ubranek znajdziecie zaktualizowaną instrukcję prania deklarowaną przez producenta dzianiny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl